Průběžná statistika SVP (Prosinec 2014 – Březen 2015)

Rozhodli jsme se pravidelně publikovat průběžné statistiky z provozu střediska výchovné péče. Konkrétní čísla vám mohou pomoci vytvořit si přehled o tom, jakým způsobem naše zařízení funguje a jaká je jeho reálná vytíženost.

V období od prosince 2014 do současnosti jsme:

  • Přijali 24 klientů do ambulantního oddělení
  • Přijali 4 klienty do stacionárního oddělení
  • Provedli 18 psychologických a speciálně-pedagogických vyšetření
  • Provedli přes 50 terapeutických sezení s klienty
  • Provedli přes 50 pohovorů s dětmi na základních školách
  • Realizovali 9 preventivních programů pro základní školy

První kvartál roku 2015 (ještě neukončený) se nesl zejména v duchu terénních činností, nejčastěji formou přednášek a preventivních programů. Dá se to přisuzovat snaze škol vylepšit naladění tříd do druhého pololetí. Zároveň to také poukazuje na fakt, že problematika školní kázně a atmosféry ve školách, často i na prvních stupních základních škol, je aktuální a zjevně se zhoršující, nicméně časná intervence může tyto problémy téměř vždy efektivně snižovat na přijatelnou úroveň.

Co se týká provozu ambulantního a stacionárního oddělení, jejich vytíženost se den ode dne zvyšuje, přesto se však organizačně snažíme o zajištění absolutní dostupnosti a co nejkratších čekacích dob.

Třetí stacionární běh pro rok 2015 bude spuštěn 1. dubna 2015. Bude koncipován jako koedukovaná uzavřená skupina. Jeho trvání bude jeden kalendářní měsíc. Máte-li zájem o zařazení svého dítěte do tohoto programu, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat.

Autor

Sáva Arabadžiev

Ve Výchovném ústavu v Pšově pracuji od roku 2012, nejprve jako pedagog volného času, od roku 2014 pak jako vedoucí Střediska výchovné péče. Dále zde působím jako správce webových stránek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *